15 Yıllık İklimlendirme Tecrübesi

Pzt-Cts: 08:30 - 18:30

Acil Servis Hizmeti

Garantili Servis

1 Yıl Garanti

Hemen Ara 0212 221 00 09

İstanbul, Türkiye

Airfel ACFS24 Klima Arıza Kodları

Airfel ACFS 24 Klima E1 Arıza Kodu : Yüksek basınç korumasıdır.Yüksek basınç koruması arızasının belli başlı sebepleri şunlardır. iç ve dış ünite radyatörleri kirlenmiş olabilir böylelikle serpantinde ki sıcak havayı dışarı atamadığından e1 arızasına geçebilir.

Klima içinde gereğinden fazla soğutucu akışkan bulunabilir bu da e1 arızasına sebep olabilir.Sistemde ki gazın tamamen boşaltılıp vakum yapılıp gaz verilmesi gerekiyor.

Yüksek basınç anahtarı kısa devre veya bozuk olabilir değişmesi e1 arızasını giderebilir.

Airfel ACFS 24 Klima E2 Arıza Kodu:İç ünite boru sensörünün donma korumasına geçmesidir.İç ünite de bulunan sensör değişmesi gerekir.İç ünite kirli ise temizlenmesi E2 arızasını giderebilir.

İç ünitenin bulunduğu ortam çok soğuk olduğundan e2 arızası meydana gelebilir.

Airfel ACFS 24 Klima E3 Arıza Kodu: Alçak basınç arızasıdır.Yüksek ihtimal ile klima tesisatında gaz kalmamıştır.Gazın ölçülmesi eksik ise doldurulması gerekir.Eğer gaz tamam ise alçak basınç anahtarının değişmesi gerekir.

Airfel ACFS 24 Klima E4 Arıza Kodu:Kompresörün Aşırı Isınması arızasıdır.Klima bakır boru tesisatı içinde aşırı basınç olabilir.Kontrol edin.Bakır boru tesisatı üzerinde ezikler olabilir.Dış Ünite ve iç ünite de kirlilik olabilir.Kompresör arızalı olabilir.

Airfel ACFS 24 Klima E5 Arıza Kodu:Yüksek Akım Koruması

 

Comments are closed.
Aramak İçin Dokunun